Artık Herkes FORUMCAK'ta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Artık Herkes FORUMCAK'ta

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Bolum Hakkinda
Bir şeyi yapmadan önce iyi düşünün... Icon_minitimeC.tesi Mart 14, 2009 1:06 am tarafından ßiLLqoLiq

» ADMİN OLMAK İSTEYENLERE BÜYÜK FIRSAT..!
Bir şeyi yapmadan önce iyi düşünün... Icon_minitimeÇarş. Ekim 29, 2008 12:24 am tarafından GFB Yeşim

» Emre Belözoğlu nun Annesinin durumu iyi
Bir şeyi yapmadan önce iyi düşünün... Icon_minitimeÇarş. Ekim 29, 2008 12:23 am tarafından GFB Yeşim

» Kolera ( Esen Gùler Ozyavuz)
Bir şeyi yapmadan önce iyi düşünün... Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 11:54 pm tarafından pr!ncess

» nefretlerimiz
Bir şeyi yapmadan önce iyi düşünün... Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 11:52 pm tarafından pr!ncess

» bize link verin
Bir şeyi yapmadan önce iyi düşünün... Icon_minitimePtsi Ekim 27, 2008 2:17 pm tarafından forumerkezi

» Sagopa Kajmer
Bir şeyi yapmadan önce iyi düşünün... Icon_minitimeC.tesi Ekim 25, 2008 4:55 pm tarafından eLiF

» Çekilecek İlk Klip "Bir Dilek Hakkı"
Bir şeyi yapmadan önce iyi düşünün... Icon_minitimeC.tesi Ekim 25, 2008 4:41 pm tarafından eLiF

» Ne kadar streslisiniz? Stresinizi ölçün : )
Bir şeyi yapmadan önce iyi düşünün... Icon_minitimeSalı Ekim 14, 2008 7:52 pm tarafından JMannequin

Tarayıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

Bir şeyi yapmadan önce iyi düşünün...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
MeLisA

Bir şeyi yapmadan önce iyi düşünün... Sfxadmin01bc7
MeLisA

Yaş : Kayıt tarihi : 13/08/08 Mesaj Sayısı : 142 Nerden : Ankara
MesajKonu: Bir şeyi yapmadan önce iyi düşünün...   Bir şeyi yapmadan önce iyi düşünün... Icon_minitimeC.tesi Ağus. 16, 2008 2:01 pm

1996 yılında vefat eden gazeteci-sunucu Cenk Koray'in vefatından bir kaç sene önce gece eve sarhoş gelen oğluna attığı tokat ile oğlunun kafasını cama çarparak boğazının kesilip vefat etmesi olması üzerine yazdığı satırlar....

OĞULA SESLENİŞ

Sizin hiç canlı canlı kolunuzu kestiler mi?
Hiç elinizi uzattınız mı ocakta yanan ateşin üzerine?
Demir tokmakları, başınıza başınıza indirdiler mi iri yarı adamlar?
Gözü dönmüş birileri kırdılar mı parmaklarınızı?
Tel örgülere takıldı mı sırtınız yerlerde sürünürken?
Birisi gelip kolunuzu kıvırdı mı arkaya; zorlayarak "çat" diye kırıverdi mi?
Çaresizlik denilen; çaresi bulunmayan tek gerçek, sarıldı mı boğazınıza?
Adamın biri gelip iki gözünüze iki parmağını sokup, kör etti mi sizi? Büyük değirmen taşlarını getirip koydular mı üzerinize, sırt üstü yatarken? İyice bilenmiş bir bıçağı böğrünüze
sokup çevirdiler mi 360 derece? Ayağınız kayıp yola düştüğünüzde, bacağınızın üzerinden hiç kamyon geçti mi? Su diye size uzatılan bardağı kafanıza diktiğinizde içinde asit olduğunu fark
ettiniz mi?
Demir bir çubuk boğazınızdan girip boynunuzun arkasından çıktı mı hiç? Yolda sessiz sakin yürürken, aniden birisi gelip suratınızın en ortalık yerine muhteşem bir yumruk savurdu mu?
Balkondan düşen koca bir saksı, tam kafanızın ortasına indi mi? Evinizin alev alev ateşler içinde yandığını seyrettiniz mi?
Bir insanın sel suları içinde çırpına çırpına can verdiğini gördünüz mü?
Veya bütün bunları görmemiş, yaşamamış bile olsanız, biraz düşününüz.
İşte bunların hepsi bir anda, benim başıma geldi. 19 yıl babalık etmeye çalıştığım, Allah’ın bana emaneti, canım, gülüm, hayatim, her şeyim, bir tanem, sebeb-i hayatim, evladım, oğlum Nihat, 3 dakika içinde yok olası kollarımın arasında ölüp gitti.

Yapacak hiçbir şeyim yoktu. Kapının camı şahdamarını kesmişti. Fıskiye gibi kan fışkırıyordu. Kan fışkırıyordu, umutlarım, istikbalim, hayatim yerlere dökülüyordu. Bana yakın durması gereken oğlum, beni ölmeden öldürüyordu.

Bugün senden ayrılalı tam 1 yıl oldu. 365 günün bir tanesinde bile seni göremedim, elini tutamadım, yanağını öpemedim, bağrıma basıp sıkı sıkı sarılamadım. Evde tek başıma otururken, kapıda anahtar dönmedi ve sen içeriye girmedin. Bir tek gece odanın ışığı yanmadı. Ben kapını açıp, "yatıyorum, sen yatmıyor musun?" diye soramadım...

Yaşamak canımı sıkmaya başladı. Gül, senin aradığına dair bir tek not vermedi tam 365 gündür. Bu kadar çabuk mu unuttun beni diye düşünüyorum zaman zaman. Ama beni unutmayacağını, unutmadığını biliyorum, ben de biliyorum, halan da biliyor, enişten de, Ece de. Ama oradan bir bağlantı kurulması mümkün değil...

Günler geçiyor aslanım. Her geçen dakikayı beni sana yaklaştırdığı için seviyorum. Eskiden nasıl üzülürdüm zaman geçiyor, bir gün senden ayrılacağım diye. Ama simdi her şey tersine döndü... Her şeye tahammül edebiliyor insan. Allah böyle bir sabır vermiş kullarına. Ama tahammülü mümkün olmayan bir tek şey var. Senin sevginden mahrum olmak… Bunu
hissedememek. İşte ölmeden bu öldürüyor insanı.

Cenk KORAY

Alıntıdır...
Alar@

Moderatör
Moderatör
Alar@

Yaş : 30 Kayıt tarihi : 14/08/08 Mesaj Sayısı : 265 Nerden : Ankar@
MesajKonu: Geri: Bir şeyi yapmadan önce iyi düşünün...   Bir şeyi yapmadan önce iyi düşünün... Icon_minitimeC.tesi Ağus. 16, 2008 2:20 pm

Okurken çok kötü oldum yaa Crying or Very sad
Teşekkürler Wink
http://www.tokiohotelfantr.com

Bir şeyi yapmadan önce iyi düşünün...

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası